CZRF15VB
DigiKeys produktnummer
CZRF15VB-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRF15VB
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323F
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 200 mW ±2% Ytmontering 1005/SOD-323F
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 11 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
1005/SOD-323F
Effekt - max
200 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
32 Ohms