CPDQ12V0U-HF har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Comchip Technology
I lager: 4 295
Datablad
23,7V Klämma 5,9A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 0402/SOD-923F
CPDQ12V0U-HF
DigiKeys produktnummer
641-1475-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1475-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPDQ12V0U-HF
Beskrivning
TVS DIODE 12VWM 23.7VC 0402
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CPDQ12V0U-HF Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
140W
Artikelstatus
Föråldrad
Kapacitans @ frekvens
30pF vid 1MHz
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - backspänning (typ)
12V
Inkapsling/låda
SOD-923
Spänning - genombrott (min)
13,5V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
23,7V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
5,9A (8/20µs)