CDBHM2100L-HF
DigiKeys produktnummer
641-1432-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1432-1-ND - Remsbit (CT)
641-1432-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDBHM2100L-HF
Beskrivning
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 2A MBS-2
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Brygglikriktare Enfas Schottky 100 V Ytmontering MBS-2
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
850 mV @ 2 A
Tillverkare
Comchip Technology
Ström - läckström @ Vr
1 mA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Diodtyp
Enfas
Inkapsling/låda
TO-269AA, 4-BESOP
Teknologi
Schottky
Leverantörens enhetsförpackning
MBS-2
Spänning - toppback (max)
100 V
Basproduktens nummer
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2 A