CDBA5100-HF
DigiKeys produktnummer
641-1704-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1704-1-ND - Remsbit (CT)
641-1704-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDBA5100-HF
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO214AC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 5A Ytmontering DO-214AC (SMA)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CDBA5100-HF Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 100 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
380pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Leverantörens enhetsförpackning
DO-214AC (SMA)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
5A
Arbetstemperatur - koppling
-50°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
810 mV @ 5 A