ATV15C360JB-HF
DigiKeys produktnummer
641-1585-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1585-1-ND - Remsbit (CT)
641-1585-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ATV15C360JB-HF
Beskrivning
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AB
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
58,1V Klämma 25,82A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AB (SMC)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ATV15C360JB-HF Modeller
Kategori
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Zener
Godkännande
AEC-Q101
Dubbelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
36V
Inkapsling/låda
DO-214AB, SMC
Spänning - genombrott (min)
40V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
58,1V
Basproduktens nummer
Ström - toppuls (10/1000 µs)
25,82A