ABZT52B9V1-HF
DigiKeys produktnummer
641-ABZT52B9V1-HFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABZT52B9V1-HF
Beskrivning
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 9.1 V 500 mW ±1,98% Ytmontering SOD-123
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±1,98%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
450 nA @ 6 V