ABZT52B3V6-HF
DigiKeys produktnummer
641-ABZT52B3V6-HFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABZT52B3V6-HF
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 500 mW ±1,94% Ytmontering SOD-123
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Tolerans
±1,94%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
4.5 µA @ 1 V