ABZT52B3V3-HF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 3.3 V 500 mW ±2,12% Ytmontering SOD-123
ABZT52B3V3-HF
DigiKeys produktnummer
641-ABZT52B3V3-HFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABZT52B3V3-HF
Beskrivning
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2,12%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
4.5 µA @ 1 V