ABZT52B11-HF
DigiKeys produktnummer
641-ABZT52B11-HFTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABZT52B11-HF
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 500 mW ±2% Ytmontering SOD-123
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
90 nA @ 8 V