SPRH127-181M
DigiKeys produktnummer
4044-SPRH127-181MTR-ND - Remsa och spole (TR)
4044-SPRH127-181MCT-ND - Remsbit (CT)
4044-SPRH127-181MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPRH127-181M
Beskrivning
FIXED IND 180UH 1.75A 300 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.75 A Max. 300mOhm 2-SMD Trumkärna, hög ström, låg DCR
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SPRH127-181M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 300mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Egenskaper
Trumkärna, hög ström, låg DCR
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
2-SMD
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
1275
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,472" x B 0,472" (12,00 x 12,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
2,57A
Höjd - monterad (max)
0,307" (7,80mm)