SP75-100K
DigiKeys produktnummer
4044-SP75-100KTR-ND - Remsa och spole (TR)
4044-SP75-100KCT-ND - Remsbit (CT)
4044-SP75-100KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SP75-100K
Beskrivning
FIXED IND 10UH 4.21A 37.6 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µH Oskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 4.21 A Max. 37,6mOhm 2-SMD Trumkärna, effektinduktor
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
3,7A
Tillv.
Skärmning
Oskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 37,6mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Trumkärna, trådlindad
Egenskaper
Trumkärna, effektinduktor
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
2-SMD
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,307" x B 0,276" (7,80 x 7,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,196" (4,98mm)