CSAB1040A-1R0M
DigiKeys produktnummer
4044-CSAB1040A-1R0MTR-ND - Remsa och spole (TR)
4044-CSAB1040A-1R0MCT-ND - Remsbit (CT)
4044-CSAB1040A-1R0MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSAB1040A-1R0M
Beskrivning
FIXED IND 1UH 21.5A 3.3 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 21.5 A Max. 3,3mOhm 2-SMD Lågt DCR, låg förlust
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSAB1040A-1R0M Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 3,3mOhm
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Lågt DCR, låg förlust
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
2-SMD
Tolerans
±20%
Leverantörens enhetsförpackning
1040
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,394" x B 0,453" (10,00 x 11,50mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
28A
Höjd - monterad (max)
0,157" (4,00mm)