HCM498000000ABJT
DigiKeys produktnummer
300-6117-2-ND - Remsa och spole (TR)
300-6117-1-ND - Remsbit (CT)
300-6117-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM498000000ABJT
Beskrivning
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Detaljerad beskrivning
8 MHz ±30ppm Kristaller 18pF 100 Ohms HC-49/US
Kategori
Lastkapacitans
18pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Arbetstemperatur
-10°C-60°C
Frekvens
8 MHz
Storlek/dimension
L 0,449" x B 0,185" (11,40 x 4,70mm)
Frekvensstabilitet
±50ppm
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Frekvenstolerans
±30ppm