HCM4920000000ABJT
DigiKeys produktnummer
300-6142-2-ND - Remsa och spole (TR)
300-6142-1-ND - Remsbit (CT)
300-6142-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HCM4920000000ABJT
Beskrivning
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 MHz ±30ppm Kristaller 18pF 50 Ohms HC-49/US
Kategori
Lastkapacitans
18pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-10°C-60°C
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
20 MHz
Storlek/dimension
L 0,449" x B 0,185" (11,40 x 4,70mm)
Frekvensstabilitet
±50ppm
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Frekvenstolerans
±30ppm