CT1102V3.85F160
DigiKeys produktnummer
2449-CT1102V3.85F160-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CT1102V3.85F160
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från sidan Genomgående hål, högervinklad
Kategori
Styrdonslängd, högervinklad
3,85mm
Tillv.
Styrdonsorientering
Reglerat från sidan
Serie
Termineringstyp
PC-stift
Förpackning
Bulk
Kontur
6,00mm x 6,00mm
Artikelstatus
Aktiv
Belysning
Icke-belyst
Krets
SPST-NO
Operativ styrka
160gf
Brytarfunktion
Av-Mom
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 50VDC
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Styrdonstyp
Standard
Brytarrörelse
0,25mm