BH16NFGBX
DigiKeys produktnummer
2449-BH16NFGBX-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BH16NFGBX
Beskrivning
SWITCH PB SPST 1A 125VAC
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST Vandalskyddad Panelmontering, fram
Kategori
Märkspänning - AC
125 V
Tillv.
Märkspänning - DC
36 V
Serie
Styrdonstyp
Runt, knapp, kant i kant
Förpackning
Tråg
Färg - styrdon/lock
Grön
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödögla
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Typ
Vandalskyddad
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Krets
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Brytarfunktion
Av-Mom
Elektrisk livslängd
50 000 cykler
Strömklassning (Ampere)
1A (AC), 2A (DC)