BH16NBBBRGB
DigiKeys produktnummer
2449-BH16NBBBRGB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BH16NBBBRGB
Beskrivning
SWITCH PB SPST 1A 125VAC
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tryckknappsbrytare SPST Vandalskyddad, belyst Panelmontering, fram
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BH16NBBBRGB Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
36 V
Tillv.
Styrdonstyp
Runt, knapp, kant i kant
Serie
Färg - styrdon/lock
Svart
Förpackning
Tråg
Belysningstyp, färg
LED, blå/grön/röd
Artikelstatus
Aktiv
Belysningsspänning (nominell)
2,1, 3,3, 3,3VDC
Monteringstyp
Panelmontering, fram
Termineringstyp
Lödögla
Typ
Vandalskyddad, belyst
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Krets
Panelutskärningsdimensioner
Cirkulär - Diam. 16,00mm
Brytarfunktion
Av-Mom
Arbetstemperatur
-25°C-55°C
Strömklassning (Ampere)
1A (AC), 2A (DC)
Elektrisk livslängd
50 000 cykler
Märkspänning - AC
125 V