EC7BW18-72S12-ECRT
DigiKeys produktnummer
2034-EC7BW18-72S12-ECRT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EC7BW18-72S12-ECRT
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 1,67A 160V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
20W
Tillverkare
Cincon Electronics Co. LTD
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
87%
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (min)
10V
Storlek/dimension
L 4,45" x B 2,33" x H 0,85" (113,0 x 59,2 x 21,6mm)
Spänning - ingång (max)
160V
Godkännande myndighet
CE
Antal utgångar
1
Standardnummer
50155; 62368-1
Spänning - utspänning 1
12V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
1,67A