EC7BW18-72D15
DigiKeys produktnummer
2034-EC7BW18-72D15-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EC7BW18-72D15
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 667mA, 667mA 8,5V - 160V Ingång
Kategori
Spänning - isolering
3 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Serie
Egenskaper
Justerbar utgång, fjärrstyrt tillslag/frånslag
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
0.89
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
2
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (min)
8,5V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - ingång (max)
160V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus
Spänning - utspänning 2
-15V
Standardnummer
50155; 62368-1
Ström - utgång (max)
667mA, 667mA
Basproduktens nummer
Effekt (Watt)
20 W