EC7BW18-72D15-ECRT
DigiKeys produktnummer
2034-EC7BW18-72D15-ECRT-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EC7BW18-72D15-ECRT
Beskrivning
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
Detaljerad beskrivning
Kapslad DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 667mA, 667mA 160V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
667mA, 667mA
Tillverkare
Cincon Electronics Co. LTD
Effekt (Watt)
20W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
0.88
Typ
Kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Spänning - ingång (min)
10V
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 4,45" x B 2,33" x H 0,85" (113,0 x 59,2 x 21,6mm)
Antal utgångar
2
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
15V