EC3SAW-24S33P
DigiKeys produktnummer
2034-1104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EC3SAW-24S33P
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V 2.3W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 700mA 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EC3SAW-24S33P Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, SCP, UVLO
Förpackning
Rör
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
79%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
8-SIP modul, 7 stift
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 0,86" x B 0,36" x H 0,44" (21,8 x 9,2 x 11,1mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
CE
Ström - utgång (max)
700mA
Standardnummer
Effekt (Watt)
2.3 W