CQB100W-24S05
DigiKeys produktnummer
2034-2809-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CQB100W-24S05
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 100W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 20A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CQB100W-24S05 Modeller
Kategori
Spänning - isolering
1.5 kV
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-40°C-100°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
86,5%
Typ
Isolerad modul
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal utgångar
1
Inkapsling/låda
Modul
Spänning - ingång (min)
9V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,50" (57,9 x 36,8 x 12,7mm)
Spänning - ingång (max)
36V
Leverantörens enhetsförpackning
Modul
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
20A
Standardnummer
Effekt (Watt)
100 W