CFM130M240-B
DigiKeys produktnummer
2034-CFM130M240-B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFM130M240-B
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 101W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-264VAC Ingång
Spänning - isolering
4 kV
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Basplatta, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 3,60" x B 2,00" x H 1,30" (91,4 x 50,8 x 33,1mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
4.2 A