969M101-14-8-050
DigiKeys produktnummer
969M101-14-8-050-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
969M101-14-8-050
Beskrivning
CBL RIBN 8COND FLAT CLEAR 50'
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Flatkablar Clear 8 Ledare Flatkabel 50,0' (15,24m)
Kategori
Bandbredd
1,160" (29,46mm)
Tillv.
Mantelmaterial (isolering)
Flexx-Sil™
Spänning
20 kV
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-65°C-165°C
Kabeltyp
Flatkabel
Klassificeringar
UL E324413, CE
Antal ledare
8
Egenskaper
Hi-Flex
Längd
50,0' (15,24m)
Ledarmaterial
Koppar, förtennad
Ledningsdimension
14 AWG
Isoleringsresistans
200Mohm
Skärmning
Oskärmad
Strömklassning (Ampere)
27 A
Mantelfärg
Basproduktens nummer
Bandtjocklek
0,190" (4,83mm)