SMDSWLF.031 4OZ
DigiKeys produktnummer
SMDSWLF.0314OZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMDSWLF.031 4OZ
Beskrivning
SLD WIRE NO-CLEAN 96.5/3/.5 4OZ.
Tillverkarens standardleveranstid
3 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Utan bly Icke-ren, vattenlöslig Trådlödning Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5) 20 AWG, 22 SWG Spole, 4 oz (113,40 g)
Kategori
Smältpunkt
423-428°F (217-220°C)
Tillverkare
Chip Quik Inc.
Flödestyp
Icke-ren, vattenlöslig
Förpackning
Spole
Ledningsdimension
20 AWG, 22 SWG
Artikelstatus
Aktiv
Process
Utan bly
Typ
Trådlödning
Form
Spole, 4 oz (113,40 g)
Sammansättning
Sn96,5Ag3Cu0,5 (96,5/3/0,5)
Vikt
0,25 lb (113,4 g)
Diameter
0,031" (0,79mm)