FPC040P010
DigiKeys produktnummer
FPC040P010-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FPC040P010
Beskrivning
FPC/FFC SMT CONNECTOR 0.4 MM PIT
Tillverkarens standardleveranstid
2 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
SMD till DIP FPC-kontakt 10 0,016" (0,40mm) Epoxiglas (FR4)
Kategori
Antal positioner
10
Tillverkare
Chip Quik Inc.
Stigning
0,016" (0,40mm)
Serie
Korttjocklek
0,062" (1,57mm) 1/16"
Förpackning
Bulk
Material
Epoxiglas (FR4)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,900" x 0,550" (22,86mm x 13,97mm)