VJ2W470MNN1625A6
DigiKeys produktnummer
4191-VJ2W470MNN1625A6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ2W470MNN1625A6
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Serie
Rippelström @ låg frekvens
500 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
675 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
1.2 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
1,043" (26,50mm)
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C