VJ2W220MNN1220A4E
DigiKeys produktnummer
4191-VJ2W220MNN1220A4E-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ2W220MNN1220A4E
Beskrivning
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Serie
Rippelström @ låg frekvens
200 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
300 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
6.2 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
0,846" (21,50mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C