PK2W681MND3050RY
DigiKeys produktnummer
4191-PK2W681MND3050RY-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PK2W681MND3050RY
Beskrivning
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
680 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 3000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
2.5 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
3.575 A @ 50 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
400 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-25°C-105°C