EY1V222MNN1625
DigiKeys produktnummer
4191-EY1V222MNN1625-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EY1V222MNN1625
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 10 000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.14 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.9 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
42 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
1,043" (26,50mm)
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C