EY1V101MNN6311EP5U är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Chinsan (Elite)
I lager: 0
Datablad
100 µF 35 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
EY1V101MNN6311EP5U
DigiKeys produktnummer
4191-EY1V101MNN6311EP5U-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EY1V101MNN6311EP5U
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
180 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
450 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
550 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C