EY1J820MP510C5ER
DigiKeys produktnummer
4191-EY1J820MP510C5ERCT-ND - Remsbit (CT)
4191-EY1J820MP510C5ERTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EY1J820MP510C5ER
Beskrivning
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
82 µF 63 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 7000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
272 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
680 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
350 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
63 V
Höjd - monterad (max)
0,551" (14,00mm)
Livslängd @ temp.
7000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C