EV1E102MP51020RU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Chinsan (Elite)
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Chinsan (Elite)
I lager: 0
Datablad
Chemi-Con
Chemi-Con
1000 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
EV1E102MP51020RU
DigiKeys produktnummer
4191-EV1E102MP51020RUTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EV1E102MP51020RU
Beskrivning
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.2 A @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
2 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
30 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,846" (21,50mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C