EJ1V151MP26311U
DigiKeys produktnummer
4191-EJ1V151MP26311UCT-ND - Remsbit (CT)
4191-EJ1V151MP26311UTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EJ1V151MP26311U
Beskrivning
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
135 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
450 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
350 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spänning - märkt
35 V
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C