ED1A222MP51020U
DigiKeys produktnummer
4191-ED1A222MP51020UCT-ND - Remsbit (CT)
4191-ED1A222MP51020UTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ED1A222MP51020U
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 µF 10 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
910 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
1.3 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
45 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
10 V
Höjd - monterad (max)
0,846" (21,50mm)
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C