HHXJ160GRA821MJA0G
DigiKeys produktnummer
565-HHXJ160GRA821MJA0GTR-ND - Remsa och spole (TR)
565-HHXJ160GRA821MJA0GCT-ND - Remsbit (CT)
565-HHXJ160GRA821MJA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HHXJ160GRA821MJA0G
Beskrivning
CAP ALUMHYB 820UF 20% 16V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
820 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 18mOhm 4000tim vid 125°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Chemi-Con
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Egenskaper
Anti-vibrations
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ låg frekvens
420 mA @ 120 Hz
Typ
Hybrid
Rippelström @ hög frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Kapacitans
820 µF
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
16 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Monteringstyp
Ytmontering
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C