EMVY500ARA680MHA0G
DigiKeys produktnummer
565-EMVY500ARA680MHA0GTR-ND - Remsa och spole (TR)
565-EMVY500ARA680MHA0GCT-ND - Remsbit (CT)
565-EMVY500ARA680MHA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EMVY500ARA680MHA0G
Beskrivning
CAP ALUM 68UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EMVY500ARA680MHA0G Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
120 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
300 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
600 mOhms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C