EKZE630ETD221MJ25S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Chemi-Con
I lager: 42
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Chemi-Con
I lager: 1 500
Datablad
I lager: 2 508
Uppgradering
Nichicon
Rubycon
Rubycon
Würth Elektronik
Würth Elektronik
I lager: 880
Nichicon
220 µF 63 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 4000tim vid 105°C
EKZE630ETD221MJ25S
DigiKeys produktnummer
EKZE630ETD221MJ25S-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EKZE630ETD221MJ25S
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Tillämpningar
Tillv.
Rippelström @ låg frekvens
675 mA @ 120 Hz
Serie
Rippelström @ hög frekvens
1.35 A @ 100 kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Impedans
46 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,043" (26,50mm)
Spänning - märkt
63 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
4000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C