EKZE350ETD221MJC5S
DigiKeys produktnummer
565-EKZE350ETD221MJC5STB-ND - Remsa och spole (TR)
565-EKZE350ETD221MJC5SCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EKZE350ETD221MJC5S
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 4000tim vid 105°C
Kategori
Tillämpningar
Tillv.
Rippelström @ låg frekvens
515 mA @ 120 Hz
Serie
Rippelström @ hög frekvens
1.03 A @ 100 kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Impedans
53 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,551" (14,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
4000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C