CMSH1-40M TR13 PBFREE
DigiKeys produktnummer
1514-CMSH1-40MTR13PBFREETR-ND - Remsa och spole (TR)
1514-CMSH1-40MTR13PBFREECT-ND - Remsbit (CT)
1514-CMSH1-40MTR13PBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMSH1-40M TR13 PBFREE
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1A Ytmontering SMA
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
500 µA @ 40 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
100pF vid 4V, 1MHz
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
SMA
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
-65°C-150°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
500 mV @ 1 A