BZX84C4V3 TR PBFREE
DigiKeys produktnummer
1514-BZX84C4V3TRPBFREETR-ND - Remsa och spole (TR)
1514-BZX84C4V3TRPBFREECT-ND - Remsbit (CT)
1514-BZX84C4V3TRPBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX84C4V3 TR PBFREE
Beskrivning
DIODE ZENER 4.3V 350MW SOT23
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 4.3 V 350 mW ±5% Ytmontering SOT-23
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23
Effekt - max
350 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms