CB5R5474CF-ZJ
DigiKeys produktnummer
4688-CB5R5474CF-ZJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CB5R5474CF-ZJ
Beskrivning
CAP 0.47F -20% +80% 5.5V T/C
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 F (EDLC) superkondensatorer 5.5 V Radial, kapslad 50Ohm vid 1kHz 1000tim vid 70°C
Kategori
Livslängd @ temp.
1000tim vid 70°C
Tillverkare
CDA (Zhifengwei Technology)
Terminering
PC-stift
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Påse
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
0.47 F
Storlek/dimension
0,531" diam. (13,50mm)
Tolerans
-20%, +80%
Höjd - monterad (max)
0,295" (7,50mm)
Spänning - märkt
5.5 V
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
50Ohm vid 1kHz