SPD242401C
SPD242401C
SPD242401C
DigiKeys produktnummer
1864-2843-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SPD242401C
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 10A
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SPD242401C Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Effekt (Watt)
240W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Föråldrad
Effektivitet
93%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-40°C-71°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, IP20, PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
88-264VAC
Storlek/dimension
L 4,56" x B 2,52" x H 4,90" (115,8 x 64,0 x 124,5mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
120V
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
375V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V