IRC40SN40M1NA
DigiKeys produktnummer
1864-IRC40SN40M1NA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IRC40SN40M1NA
Beskrivning
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM MOD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 1,575" (40mm) IP67, IP68, IP69K Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IRC40SN40M1NA Modeller
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Plast
Serie
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-25°C-80°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP67, IP68, IP69K
Avkänningsavstånd
1,575" (40mm)