ICF18L45N14M1IO
DigiKeys produktnummer
1864-ICF18L45N14M1IO-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ICF18L45N14M1IO
Beskrivning
SENSOR PROX INDUCTIVE 14MM CYL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,551" (14mm) IP68, IP69K Cylinder, gängad - M18
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ICF18L45N14M1IO Modeller
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Rostfritt stål
Serie
Termineringstyp
Kontakt
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP68, IP69K
Sensortyp
Induktiv
Indikator
LED
Avkänningsavstånd
0,551" (14mm)