IA30FLF10NO
DigiKeys produktnummer
1864-1922-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IA30FLF10NO
Beskrivning
SENSOR PROX INDUCTIVE 10MM CYL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Induktiv Närhetssensor 0,394" (10mm) IP67 Cylinder, gängad - M30
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Rostfritt stål
Serie
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsavstånd
0,394" (10mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
NPN-NO, 3 ledare
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M30
Svarsfrekvens
300 Hz