IA08BLF15POM1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Carlo Gavazzi Inc.
I lager: 0
Datablad
Induktiv Närhetssensor 0,059" (1,5mm) IP67, NEMA 1, 3, 4, 6, 13 Cylinder, gängad - M8
ICB & ICS series - Inductive Proximity Sensors
IA08BLF15POM1
DigiKeys produktnummer
1864-1878-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IA08BLF15POM1
Beskrivning
SENSOR PROX INDUCTIVE 1.5MM CYL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Skärmning
Oskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Rostfritt stål
Serie
Spänning - källa
10V-30V
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Sensortyp
Induktiv
Ingångsskydd
IP67, NEMA 1, 3, 4, 6, 13
Avkänningsavstånd
0,059" (1,5mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
PNP-NO, 3 ledare
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M8
Svarsfrekvens
2kHz