GMB632PC20
DigiKeys produktnummer
1864-1340-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GMB632PC20
Beskrivning
CIR BRKR THERM 20A 240VAC/125VDC
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kretsbrytare Termomagnetisk 20A 240 V AC 125 V DC Hävarm DIN-skena
Kategori
Märkspänning - AC
240 V
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Märkspänning - DC
125 V
Serie
Styrdonstyp
Hävarm
Förpackning
Box
Antal poler
2
Artikelstatus
Aktiv
Belysning
Inga
Monteringstyp
DIN-skena
Godkännande myndighet
CSA C22.2 nr 5, IEC 60947-2, UL489
Brytartyp
Termomagnetisk
Basproduktens nummer
Strömklassning (Ampere)
20A