CA30FAN25BPM1IO
DigiKeys produktnummer
1864-CA30FAN25BPM1IO-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA30FAN25BPM1IO
Beskrivning
CAPACITIVE PROXIMITY SENSOR, FLU
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Närhetssensor 0,984" (25mm) IP67, IP68, IP69K Cylinder, gängad - M30
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CA30FAN25BPM1IO Modeller
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Polytetrafluoreten (PTFE)
Serie
Spänning - källa
10V-40V
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Kontakt
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Sensortyp
Kapacitiv
Ingångsskydd
IP67, IP68, IP69K
Avkänningsavstånd
0,984" (25mm)