CA30CLN12MV10M
DigiKeys produktnummer
1864-1519-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CA30CLN12MV10M
Beskrivning
SENSOR PROX CAPACITIVE 12MM CYL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapacitiv Närhetssensor 0,472" (12mm) IP67 Cylinder, gängad - M30
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CA30CLN12MV10M Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillverkare
Carlo Gavazzi Inc.
Material - stomme
Plast
Serie
Spänning - källa
24-230VAC/DC
Förpackning
Box
Termineringstyp
Kabelledningar
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Sensortyp
Kapacitiv
Ingångsskydd
IP67
Avkänningsavstånd
0,472" (12mm)
Indikator
LED
Utgångstyp
Relä
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad - M30
Svarsfrekvens
1 Hz